Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 263 bg @ 6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 338 Nm @ 4500 dev/dak 249.3 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6700 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | Duratec 35 |
| Motor hacmi | 3496 cm3 213.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.5 mm 3.64 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.7 mm 3.41 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |