| Ford Transit Connect III Panel Van L2 Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 116 bg @ 3500-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.4 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3000 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211 evo2 / DUCC |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop SistemiPartikül filtresi |