| Ford Transit Connect III Panel Van L2 Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 122 bg |
| Litre başına güç | 62 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA288 evo |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop SistemiPartikül filtresi |