Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 306 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 153.3 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 2500-4500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 2500-4500 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | K20C1 |
| Motor hacmi | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |