Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 140 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.9 bg/Lt |
| Tork | 173 Nm @ 4300 dev/dak 127.6 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | R18A1 |
| Motor hacmi | 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 87.3 mm 3.44 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.7 Lt 3.91 US qt | 3.26 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |