Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 158 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 79.2 bg/Lt |
| Tork | 187 Nm @ 4200 dev/dak 137.92 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K20C2 |
| Motor hacmi | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.32 Lt 5.62 US qt | 4.68 UK qt |