Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 112 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.4 bg/Lt |
| Tork | 137 Nm @ 5200 dev/dak 101.05 lb.-ft. @ 5200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D16Z2 |
| Motor hacmi | 1590 cm3 97.03 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |