Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 166 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.5 bg/Lt |
| Tork | 218 Nm @ 4000 dev/dak 160.79 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K24A8 |
| Motor hacmi | 2354 cm3 143.65 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 99 mm 3.9 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |