Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 194 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 129.5 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 1600-5000 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 1600-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L15B7 |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |