Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 248 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.4 bg/Lt |
| Tork | 339 Nm @ 4800 dev/dak 250.03 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | J35Z8 |
| Motor hacmi | 3471 cm3 211.81 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC, i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Motor sistemleri | Silindir Deaktivasyonu sistemi |