| Nissan Altima IV Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 270 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.2 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 4400 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | VQ35DE |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 95.5 mm 3.76 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.2 Lt 8.66 US qt | 7.21 UK qt |