| Nissan Primera (P10) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 115 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.6 bg/Lt |
| Tork | 166 Nm @ 4800 dev/dak 122.44 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.4 Lt 3.59 US qt | 2.99 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |