| Renault Samsung SM5 I Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 132 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.8 bg/Lt |
| Tork | 162 Nm @ 4800 dev/dak 119.49 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1838 cm3 112.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |