Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 193 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.6 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 3200 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA390 / AMX |
| Motor hacmi | 2771 cm3 169.1 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | VR motor |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 86.4 mm 3.4 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 5 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |