| Smart Forfour II (W453) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 109 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 121.4 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 2000 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Arka, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M 281.910 |
| Motor hacmi | 898 cm3 54.8 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.1 mm 2.88 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.9 Lt 11.52 US qt | 9.59 UK qt |