Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 101 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 76 bg/Lt |
| Tork | 132 Nm @ 4000 dev/dak 97.36 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 1NR-FE |
| Motor hacmi | 1329 cm3 81.1 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.5 mm 2.85 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.4 Lt 3.59 US qt | 2.99 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |