Motor Performans Verileri
Bu modelin motor gücü, tork, motor hacmi ve performans verilerini aşağıda detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
| Özellik | Teknik Değer |
|---|---|
| Güç | 272 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 168.1 bg/Lt |
| Tork | 390 Nm @ 3200-4000 dev/dak 287.65 lb.-ft. @ 3200-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G16E-GTS |
| Motor hacmi | 1618 cm3 98.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.7 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |