| Volvo S40 II Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 170 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.8 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 4400 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B5244S4 |
| Motor hacmi | 2435 cm3 148.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |