| Volvo S40 (VS) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 115 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.5 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1750 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4192T3 |
| Motor hacmi | 1870 cm3 114.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |