| Volvo S80 Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 204 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.8 bg/Lt |
| Tork | 280 Nm @ 4200 dev/dak 206.52 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B6304S |
| Motor hacmi | 2922 cm3 178.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |