| Volvo S90 (2016) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 250 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 127 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Maksimum motor hızı | 6000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T26 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |