| Volvo V40 (2012) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 120 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1600-3000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1600-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4164T4 |
| Motor hacmi | 1596 cm3 97.39 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.4 mm 3.2 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | B4164T4 |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |