| Volvo V70 II (facelift 2004) Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 140 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.5 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 3300 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B5244S2 |
| Motor hacmi | 2435 cm3 148.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.8 Lt 9.3 US qt | 7.74 UK qt |