| Volvo V90 Cross Country Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 254 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 129 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1500-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1500-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B4204T23 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |