| Volvo XC40 Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 156 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 105.6 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1850-3850 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1850-3850 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B3154T |
| Motor hacmi | 1477 cm3 90.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |