| Volvo XC40 Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 150 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.2 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1800-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1800-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4204T16 |
| Motor hacmi | 1969 cm3 120.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |