| Volvo XC60 I Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 163 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.9 bg/Lt |
| Tork | 420 Nm @ 1500-2500 dev/dak 309.78 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D5244T17 |
| Motor hacmi | 2400 cm3 146.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |