| Volvo XC60 I Motor Performans | Değerler |
|---|---|
| Güç | 304 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 102.9 bg/Lt |
| Tork | 440 Nm @ 2100-4200 dev/dak 324.53 lb.-ft. @ 2100-4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B6304T4 |
| Motor hacmi | 2953 cm3 180.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |