Abarth 124 GT 1.4 MultiAir (170 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Abarth |
| Model | 124 Spider |
| Nesil | Abarth 124 GT |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 MultiAir (170 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 153 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.9 saniye |
| Maksimum sürat | 229 km/saat 142.29 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 157.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 231.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 170 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 124.3 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 2500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 552 53 268 |
| Motor hacmi | 1368 cm3 83.48 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72 mm 2.83 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1080 Kg 2380.99 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4054 mm 159.61 in. |
| Genişlik | 1740 mm 68.5 in. |
| Yükseklik | 1233 mm 48.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2310 mm 90.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1496 mm 58.9 in. |
| Arka tekerlek izi | 1503 mm 59.17 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/45 R17 W84 |
| Jant Boyutu | 17 |