| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | AC |
| Model | Cobra |
| Nesil | AC Cobra (Mk IV) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.9 i V8 Superblower (326 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe - Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.2 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 3.6 Kg/bg, 281 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.2 Kg/Nm, 450 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 326 bg @ 5700 dev/dak |
| Litre başına güç | 66 bg/Lt |
| Tork | 522 Nm @ 3750 dev/dak 385.01 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4942 cm3 301.58 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 101.6 mm 4 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.2 mm 3 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1160 Kg 2557.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1360 Kg 2998.29 lbs. |
| Azami yük | 200 Kg 440.92 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4200 mm 165.35 in. |
| Genişlik | 1745 mm 68.7 in. |
| Yükseklik | 1200 mm 47.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2285 mm 89.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1410 mm 55.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 VR16; 255/50 VR16 |