Acura Integra V 1.5 VTEC (200 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | Integra |
| Nesil | Acura Integra V |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 VTEC (200 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.5 Lt/100 km
36.19 US mpg 43.46 UK mpg 15.38 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Emisyon Standardı | LEV3-ULEV50 |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 133.5 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 1800-5000 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 1800-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L15CA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.59 Lt 5.91 US qt | 4.92 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4719 mm 185.79 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| Yükseklik | 1410 mm 55.51 in. |
| Dingil Mesafesi | 2736 mm 107.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 312.42 mm |
| Arka frenler | Disk, 281.94 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/40 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |