Acura NSX I Coupe 3.0 i V6 24V (255 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | NSX |
| Nesil | Acura NSX I Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 i V6 24V (255 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1990 yıl |
| Son üretim yılı | 2001 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.9 saniye |
| Maksimum sürat | 260 km/saat 161.56 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.5 Kg/bg, 180.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 201.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 255 bg @ 6800 dev/dak |
| Litre başına güç | 85.7 bg/Lt |
| Tork | 284 Nm @ 5400 dev/dak 209.47 lb.-ft. @ 5400 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, enine |
| Motor Modeli/Kodu | C30A |
| Motor hacmi | 2977 cm3 181.67 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90 mm 3.54 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 16.5 Lt 17.44 US qt | 14.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1410 Kg 3108.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Azami yük | 200 Kg 440.92 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 154 Lt 5.44 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4425 mm 174.21 in. |
| Genişlik | 1810 mm 71.26 in. |
| Yükseklik | 1175 mm 46.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1510 mm 59.45 in. |
| Arka tekerlek izi | 1530 mm 60.24 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/40 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |