Acura RDX III 2.0 (272 bg) SH-AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | RDX |
| Nesil | Acura RDX III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (272 bg) SH-AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 272 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 136 bg/Lt |
| Tork | 380 Nm @ 1600-4500 dev/dak 280.27 lb.-ft. @ 1600-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K20C4 |
| Motor hacmi | 2000 cm3 122.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 835 Lt 29.49 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4747 mm 186.89 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1669 mm 65.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2751 mm 108.31 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman SportShift |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 20 |