Acura RLX (facelift 2017) 3.5 V6 (377 bg) Hybrid SH-AWD DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | RLX |
| Nesil | Acura RLX (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 V6 (377 bg) Hybrid SH-AWD DCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 12.3 Lt/100 km
19.12 US mpg 22.97 UK mpg 8.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 189.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 232.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 47 bg @ 3000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 147 Nm @ 500-2000 dev/dak 108.42 lb.-ft. @ 500-2000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 36 bg @ 4000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 73 Nm @ 0-2000 dev/dak 53.84 lb.-ft. @ 0-2000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru 3 | |
| Elektrikli motor gücü | 36 bg @ 4000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 73 Nm @ 0-2000 dev/dak 53.84 lb.-ft. @ 0-2000 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 377 bg |
| Sistem tork | 462 Nm 340.75 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 310 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 88.6 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 4500 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | J35Y4 |
| Motor hacmi | 3500 cm3 213.58 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Valf yapısı | SOHC, i-VTEC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1987 Kg 4380.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 405 Lt 14.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5023 mm 197.76 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1465 mm 57.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1632 mm 64.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Yerden yükseklik | 115 mm 4.53 in. |
| En az dönüş açısı | 12.34 m 40.49 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. İki elektrikli motor arka tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 330.2 mm |
| Arka frenler | Disk, 309.88 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/40 R19 |
| Jant Boyutu | 8.0J x 19 |