Acura TL I (UA2) 2.5 (176 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | TL |
| Nesil | Acura TL I (UA2) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 (176 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.8 Lt/100 km
17.04 US mpg 20.47 UK mpg 7.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 176 bg |
| Litre başına güç | 70.4 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | G25A4 |
| Motor hacmi | 2500 cm3 152.56 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4864 mm 191.5 in. |
| Genişlik | 1786 mm 70.31 in. |
| Yükseklik | 1405 mm 55.31 in. |
| Dingil Mesafesi | 2840 mm 111.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |