| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | TL |
| Nesil | Acura TL III (UA6/7) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.2 i V6 24V (273 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 165 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 273 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 85 bg/Lt |
| Tork | 323 Nm @ 5000 dev/dak 238.23 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | J32A3 |
| Motor hacmi | 3210 cm3 195.89 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1655 Kg 3648.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 454 Lt 16.03 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4808 mm 189.29 in. |
| Genişlik | 1835 mm 72.24 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2740 mm 107.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1577 mm 62.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |