| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Acura |
| Model | TL |
| Nesil | Acura TL IV (facelift 2012) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.5 V6 (280 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2011 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 165.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 150.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 280 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 80 bg/Lt |
| Tork | 254 Nm @ 5000 dev/dak 187.34 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | J35Z6 |
| Motor hacmi | 3500 cm3 213.58 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Sıkıştırma oranı | 11.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1690 Kg 3725.81 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 371 Lt 13.1 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4928 mm 194.02 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1452 mm 57.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 2775 mm 109.25 in. |
| Ön tekerlek izi | 1606 mm 63.23 in. |
| Arka tekerlek izi | 1620 mm 63.78 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | P245/50 R17 98V |
| Jant Boyutu | 8.0J x 17 |