Aeolus Shine Max 1.5T (190 bg) DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Aeolus |
| Model | Shine Max |
| Nesil | Aeolus Shine Max |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5T (190 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 127.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 215.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg |
| Litre başına güç | 128.7 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 2000-4000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DFMC15TP1 |
| Motor hacmi | 1476 cm3 90.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1486 Kg 3276.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1878 Kg 4140.28 lbs. |
| Azami yük | 392 Kg 864.21 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt 13.74 US gal | 11.44 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4797 mm 188.86 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| Yükseklik | 1475 mm 58.07 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |