| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Aeolus |
| Model | Yixuan |
| Nesil | Aeolus Yixuan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 (125 bg) DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 6.24 Lt/100 km
37.69 US mpg 45.27 UK mpg 16.03 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | China VI B |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 125 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 83.6 bg/Lt |
| Tork | 158 Nm @ 4500 dev/dak 116.53 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DFMC15DR |
| Motor hacmi | 1496 cm3 91.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1232 Kg 2716.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 454 Lt 16.03 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4670 mm 183.86 in. |
| Genişlik | 1812 mm 71.34 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2680 mm 105.51 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |