| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Aixam |
| Model | eAIXAM |
| Nesil | Aixam eAIXAM e-Crossover |
| Modifikasyonu (Motor) | 7.89 kWh (8 bg) VSD |
| Üretim başlangıç yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Maksimum sürat | 45 km/saat 27.96 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 53.1 Kg/bg, 18.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 10.6 Kg/Nm, 94.1 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 7.89 kWh |
| Batarya voltajı | 51.4 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 130 km 80.78 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi | 6.7 kWh/100 km
10.78 kWh/100 mi 313 MPGe 14.9 km/kWh 9.3 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 8 bg @ 7097 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 40 Nm 29.5 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 7097 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 8 bg @ 7097 dev/dak |
| Sistem tork | 40 Nm 29.5 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 675 Kg 1488.12 lbs. |
| Azami yük | 250 Kg 551.16 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1000 Lt 35.31 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3000 mm 118.11 in. |
| Genişlik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2000 mm 78.74 in. |
| Ön tekerlek izi | 1345 mm 52.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1345 mm 52.95 in. |
| En az dönüş açısı | 8 m 26.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman VSD |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk, 220 mm |
| Arka frenler | Kampana, 160 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 155/65R15 |
| Jant Boyutu | 15 |