| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 145 |
| Nesil | Alfa Romeo 145 (930, facelift 1997) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 Twin Spark (103 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.7 Lt/100 km
21.98 US mpg 26.4 UK mpg 9.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 187 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.2 Kg/Nm, 109.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 103 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 124 Nm @ 4600 dev/dak 91.46 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AR 33503 |
| Motor hacmi | 1370 cm3 83.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 64.87 mm 2.55 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.4 Lt 4.65 US qt | 3.87 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.4 Lt 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1135 Kg 2502.25 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1655 Kg 3648.65 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1130 Lt 39.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 350 Kg 771.62 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4093 mm 161.14 in. |
| Genişlik | 1712 mm 67.4 in. |
| Yükseklik | 1431 mm 56.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1428 mm 56.22 in. |
| ön çıkıntı | 887 mm 34.92 in. |
| arka çıkıntı | 666 mm 26.22 in. |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay |
| Ön frenler | Disk, 257x11.8 mm |
| Arka frenler | Kampana, 203 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/60 R 14 |
| Jant Boyutu | 5.5 J x 14 |