| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 146 |
| Nesil | Alfa Romeo 146 (930, facelift 1997) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TD (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.6 Lt/100 km
24.5 US mpg 29.43 UK mpg 10.42 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 185 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 179 km/saat 111.23 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 149.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 4100 dev/dak |
| Litre başına güç | 46.7 bg/Lt |
| Tork | 186 Nm @ 2400 dev/dak 137.19 lb.-ft. @ 2400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AR 33601 |
| Motor hacmi | 1929 cm3 117.71 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.6 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 19.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1245 Kg 2744.76 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1765 Kg 3891.16 lbs. |
| Azami yük | 520 Kg 1146.4 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1225 Lt 43.26 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 350 Kg 771.62 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4257 mm 167.6 in. |
| Genişlik | 1712 mm 67.4 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| ön çıkıntı | 887 mm 34.92 in. |
| arka çıkıntı | 830 mm 32.68 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Sürükleme, Helezon yay |
| Ön frenler | Disk, 257x11.8 mm |
| Arka frenler | Kampana, 203 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R 14 |
| Jant Boyutu | 5.5 J x 14 |