Alfa Romeo 164 (164) 3.0 V6 (184 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 164 |
| Nesil | Alfa Romeo 164 (164) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 V6 (184 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.8 Lt/100 km
18.38 US mpg 22.07 UK mpg 7.81 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.2 bg/Lt |
| Tork | 255 Nm @ 4900 dev/dak 188.08 lb.-ft. @ 4900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AR 06412 |
| Motor hacmi | 2959 cm3 180.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 72.6 mm 2.86 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1470 Kg 3240.8 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1875 Kg 4133.67 lbs. |
| Azami yük | 405 Kg 892.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 504 Lt 17.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4670 mm 183.86 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2660 mm 104.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| Arka tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Kaldıraç ve çubuklar |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R 15 |