| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Arna |
| Nesil | Alfa Romeo Arna (920) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (63 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1983 yıl |
| Son üretim yılı | 1986 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 15.4 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Motor | |
| Güç | 63 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 53.1 bg/Lt |
| Tork | 88 Nm @ 3200 dev/dak 64.91 lb.-ft. @ 3200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 305.00, 310.00 |
| Motor hacmi | 1186 cm3 72.37 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Maksimum ağırlık | 850 Kg 1873.93 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 246 Lt 8.69 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 991 Lt 35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3988 mm 157.01 in. |
| Genişlik | 2134 mm 84.02 in. |
| Yükseklik | 1384 mm 54.49 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |