| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | GT |
| Nesil | Alfa Romeo GT Coupe (937) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.2 i V6 24V GTA (240 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.6 Lt/100 km
12.65 US mpg 15.19 UK mpg 5.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 295 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Maksimum sürat | 243 km/saat 150.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.9 Kg/bg, 170.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 205 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 240 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.5 bg/Lt |
| Tork | 289 Nm @ 4800 dev/dak 213.16 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 936A0000 |
| Motor hacmi | 3179 cm3 193.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.2 Lt 9.72 US qt | 8.09 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1410 Kg 3108.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Azami yük | 340 Kg 749.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 905 Lt 31.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4480 mm 176.38 in. |
| Genişlik | 1760 mm 69.29 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2596 mm 102.2 in. |
| Ön tekerlek izi | 1511 mm 59.49 in. |
| Arka tekerlek izi | 1494 mm 58.82 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |