| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Junior |
| Nesil | Alfa Romeo Junior |
| Modifikasyonu (Motor) | 54 kWh (156 bg) Electric |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Maksimum sürat | 150 km/saat 93.21 mph |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 54 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 408 km 253.52 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 15.2 kWh/100 km
24.46 kWh/100 mi 138 MPGe 6.6 km/kWh 4.1 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 156 bg |
| Elektrikli motor torku | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 156 bg |
| Sistem tork | 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4173 mm 164.29 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1781 mm 70.12 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1981 mm 77.99 in. |
| Yükseklik | 1532 mm 60.31 in. |
| Dingil Mesafesi | 2562 mm 100.87 in. |
| En az dönüş açısı | 10.5 m 34.45 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 302x26 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 268x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R18 99 V XL |
| Jant Boyutu | 18 |