Alfa Romeo Stelvio (949) 2.2d (150 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Stelvio |
| Nesil | Alfa Romeo Stelvio (949) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2d (150 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.7 Lt/100 km
50.05 US mpg 60.1 UK mpg 21.28 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 124 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.8 saniye |
| Maksimum sürat | 198 km/saat 123.03 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 280.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70 bg/Lt |
| Tork | 450 Nm @ 1750 dev/dak 331.9 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 55275156 |
| Motor hacmi | 2143 cm3 130.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1604-1892 Kg 3536.21 - 4171.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 525 Lt 18.54 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4687 mm 184.53 in. |
| Genişlik | 1903 mm 74.92 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2163 mm 85.16 in. |
| Yükseklik | 1671 mm 65.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2818 mm 110.94 in. |
| ön çıkıntı | 861 mm 33.9 in. |
| arka çıkıntı | 1008 mm 39.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |