| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | SZ |
| Nesil | Alfa Romeo SZ |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 V6 Zagato (210 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1989 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.2 Lt/100 km
17.82 US mpg 21.4 UK mpg 7.58 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7 saniye |
| Maksimum sürat | 245 km/saat 152.24 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 166.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 210 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 71 bg/Lt |
| Tork | 245 Nm @ 4500 dev/dak 180.7 lb.-ft. @ 4500 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | 615.01 |
| Motor hacmi | 2959 cm3 180.57 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 72.6 mm 2.86 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1260 Kg 2777.82 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Azami yük | 170 Kg 374.79 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 68 Lt 2.4 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 350 Lt 12.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4060 mm 159.84 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1310 mm 51.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2510 mm 98.82 in. |
| En az dönüş açısı | 10.1 m 33.14 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Lastik boyutu | 205/55 ZR 16V; 225/55 ZR16V |