| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alpina |
| Model | B12 |
| Nesil | Alpina B12 (E38) |
| Modifikasyonu (Motor) | 5.7 i V12 E-Kat Switchtronic (387 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.4 saniye |
| Maksimum sürat | 280 km/saat 173.98 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 190.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 275.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 387 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.5 bg/Lt |
| Tork | 560 Nm @ 4100 dev/dak 413.03 lb.-ft. @ 4100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 5646 cm3 344.54 cu. in. |
| Silindir Adedi | 12 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2035 Kg 4486.41 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2495 Kg 5500.53 lbs. |
| Azami yük | 460 Kg 1014.13 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 95 Lt 25.1 US gal | 20.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4984 mm 196.22 in. |
| Genişlik | 1862 mm 73.31 in. |
| Yükseklik | 1415 mm 55.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2930 mm 115.35 in. |
| Ön tekerlek izi | 1552 mm 61.1 in. |
| Arka tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/40 ZR20; 275/35 ZR20 |