| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alpina |
| Model | B5 |
| Nesil | Alpina B5 Touring (E61) |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.4 V8 (530 bg) S Switch-Tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 18.7 Lt/100 km
12.58 US mpg 15.11 UK mpg 5.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 12.4 Lt/100 km
18.97 US mpg 22.78 UK mpg 8.06 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 313 km/saat 194.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 3.4 Kg/bg, 295.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.5 Kg/Nm, 403.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 530 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 120.5 bg/Lt |
| Tork | 725 Nm @ 4750 dev/dak 534.73 lb.-ft. @ 4750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | H1/2 |
| Motor hacmi | 4398 cm3 268.38 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.7 mm 3.26 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Mekanik süperşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1795 Kg 3957.3 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2260 Kg 4982.45 lbs. |
| Azami yük | 465 Kg 1025.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1650 Lt 58.27 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4843 mm 190.67 in. |
| Genişlik | 1846 mm 72.68 in. |
| Yükseklik | 1491 mm 58.7 in. |
| Dingil Mesafesi | 2886 mm 113.62 in. |
| Ön tekerlek izi | 1566 mm 61.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1574 mm 61.97 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/40 R19 Arka lastikler: 275/35 R19 |